Union Berlin - Borussia Monchengladbach, wynik spotkania: 3-1

W sobotę na Stadionie An der Alten Försterei Union Berlin podejmowało drużynę Borussia Monchengladbach w ramach 14. kolejki Bundesligi. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy, którzy pewnie kontrolowali przebieg spotkania od pierwszego gwizdka sędziego. Już w pierwszej połowie Union Berlin objęło prowadzenie, a w drugiej części gry potwierdziło swoją przewagę, zdobywając kolejne bramki. Borussia Monchengladbach mimo prób nie zdołała odrobić straty, a mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Relacja z przebiegu meczu: Union Berlin - Borussia Monchengladbach

W dniu 9 grudnia 2023 roku na Stadionie An der Alten Försterei odbyło się starcie pomiędzy drużynami Union Berlin oraz Borussia Monchengladbach w ramach 14. kolejki Bundesligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść Gospodarzy.

Union Berlin szybko objęło prowadzenie za sprawą bramki K. Vollanda w 23. minucie, dzięki asyście nieznanego zawodnika. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla Gospodarzy.

W drugiej połowie to gospodarze nadal dominowali na boisku. B. Hollerbach podwyższył prowadzenie w 50. minucie, a M. Kaufmann ustalił wynik meczu na 3-0 w 75. minucie. Pomimo próby odrabiania strat przez Borussię Monchengladbach, A. Pléa zdobył honorowego gola dla Gości dopiero w 77. minucie.

W trakcie meczu żółte kartki otrzymali Josip Juranović z drużyny gospodarzy oraz Joseph Scally, Julian Weigl i Alassane Pléa z drużyny gości. Nie odnotowano czerwonych kartek.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez całe spotkanie, tworząc niesamowitą aurę.

Następne mecze dla Union Berlin to starcia z Realem Madryt, VfL Bochum oraz FC Koln. Natomiast Borussia Monchengladbach zmierzy się kolejno z Werderem Brema, Eintrachtem Frankfurt oraz VfB Stuttgart.