Na obiekcie Red Bull Arena odbył się mecz pomiędzy RB Leipzig i Borussia Monchengladbach zakończony wynikiem 2-0

W sobotni wieczór na Red Bull Arena odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy RB Leipzig a Borussia Monchengladbach. Gospodarze pewnie pokonali rywali 2-0, zdobywając bramkę już w pierwszej połowie i potwierdzając swoją przewagę po przerwie. Mecz ten miał miejsce dwa dni temu, 17 lutego o godzinie 17:30, w ramach 22. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Mecz RB Leipzig vs Borussia Monchengladbach: Relacja

Na horyzoncie rozgrywek Bundesligi pojawił się starcie pomiędzy drużynami RB Leipzig a Borussia Monchengladbach. Emocje sięgały zenitu wśród kibiców obu ekip, którzy zasiadali na trybunach Red Bull Arena, gotowi wspierać swoich ulubieńców. Sędzią głównym tego starcia był Sören Storks z Niemiec, który miał nadzorować rywalizację na boisku.

Początek spotkania okazał się dynamiczny, zespoły szukały swoich szans na przełamanie rywala. W 14. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Xavera Simonsa, który wykorzystał doskonałą okazję po podaniu Yussufa Poulsena. RB Leipzig objęło prowadzenie 1-0, co tylko podkręciło tempo meczu.

Po pierwszej połowie wynik na korzyść gospodarzy wynosił 1-0. Zarówno Leipzig, jak i Monchengladbach, nie zamierzali się jednak zatrzymywać. W 57. minucie piłkarz L. Openda podwyższył prowadzenie dla RB Leipzig po asyście Xavera Schlagera, ustalając wynik na 2-0.

Gra nabierała tempa, a emocje na trybunach sięgały zenitu. Żółte kartki były rozdawane obficie - Schlager z RB Leipzig otrzymał jedną w 27. minucie, a goście z Monchengladbach mieli w swoich szeregach kilku zawodników z kartkami: Nico Elvedi (8'), Ko Itakura (33'), Manu Koné (44'), Julian Weigl (46') oraz Jordan Siebatcheu (83').

Mimo wzmożonej walki na boisku, nie zanotowano czerwonych kartek w tej potyczce. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść drużyny RB Leipzig, która zdominowała to starcie i zasłużenie sięgnęła po trzy punkty.

Po tym zwycięstwie RB Leipzig czekają kolejne trudne starcia w nadchodzących meczach, m.in. z Bayernem Monachium i Realem Madryt. Z kolei Borussia Monchengladbach zmierzy się między innymi z Vfl Bochum i FSV Mainz 05, starając się odnaleźć swoją drogę do sukcesu w kolejnych spotkaniach Bundesligi.