Borussia Monchengladbach - 1899 Hoffenheim, wynik spotkania 2-1

Dziś na Stadionie im BORUSSIA-PARK odbył się emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy drużynami Borussia Monchengladbach i 1899 Hoffenheim. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1, choć na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie. Mecz odbył się w ramach 13. kolejki niemieckiej Bundesligi i dostarczył kibicom wiele emocji.

Relacja z meczu

Stadion im BORUSSIA-PARK gościł emocjonujący pojedynek pomiędzy drużynami Borussia Monchengladbach i 1899 Hoffenheim. Mecz odbył się w ramach 13. kolejki Bundesligi. Sędzią głównym spotkania był T. Reichel.

Początek meczu nie przyniósł bramek, ale obie drużyny stwarzały okazje do zdobycia gola. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice dopingowali swoje drużyny do końca.

Po przerwie to gospodarze jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 58. minucie A. Pléa pokonał bramkarza gości, ustalając wynik na 1-0. Jednak radość kibiców Borussii Monchengladbach nie trwała długo, gdyż zaledwie 2 minuty później W. Weghorst wyrównał stan meczu na 1-1, asystując U. Tohumcu.

Dopiero w 80. minucie N. Ngoumou zdobył bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy, dając im prowadzenie 2-1. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść Borussii Monchengladbach.

Spotkanie było pełne napięcia, czego dowodem są żółte kartki, których nie brakowało. Gospodarze obejrzeli kartki: Nico Elvedi w 54. minucie oraz Rocco Reitz w 82. minucie. Z kolei zawodnicy gości, Umut Tohumcu w 50. minucie oraz Kevin Akpoguma w 88. minucie.

Następne mecze dla Borussia Monchengladbach to starcia z Bayer Leverkusen, Bayern Munich i FC Saarbrücken, natomiast 1899 Hoffenheim zmierzy się z FC Heidenheim, VfL Wolfsburg i 1.FC Köln.