Najlepsze drużyny piłkarskie świata

Nie ma to jak dreszczyk emocji związany ze zwycięstwem, a w dzisiejszym świecie piłki nożnej to uczucie przychodzi zewsząd. Dlatego tak ważne jest zrozumienie taktycznych niuansów gry. Jak powie Ci każdy trener, w piłce nożnej nie ma łatwych meczów, ale też nie wszystkie mecze są sobie równe. Innymi słowy, niektóre drużyny będą miały łatwiej niż inne w danym dniu ze względu na pewne czynniki, na które należy zwracać uwagę, aby wiedzieć, czy dana drużyna będzie miała łatwiej w danym dniu. W tym artykule przyjrzymy się dziesięciu najsprytniejszym taktycznie drużynom piłkarskim. Mając to na uwadze, przejdźmy do omówienia...

Florida State Seminoles

Po raz pierwszy od ponad dekady Florida State nie będzie bronić mistrzostwa kraju. Dla drużyny, która zdobyła dwa z trzech ostatnich tytułów, jest to znacząca różnica. Jednak w sezonie 2019 Seminoles nadal będą jedną z najlepszych drużyn w kraju. Prowadzona przez młodszego skrzydłowego Peytona Moroskiego drużyna Florida State będzie miała nadzieję, że uda jej się nawiązać do 11 zwycięstw z sezonu 2018. Seminoad będą również chcieli nawiązać do swojego zwycięstwa nad Notre Dame w poprzednim sezonie. Florida State nie powróciła do Top 25 od 2014 roku i nie wystąpiła w turnieju NCAA od 2008 roku. W tym sezonie Seminoles będą chcieli zmienić tę tradycję.

Virginia Tech Hokies

Sukces Virginia Tech jest uzależniony od sukcesów jej zawodników. Ponieważ w ciągu ostatnich kilku sezonów ten rurociąg został przerwany, interesujące będzie zobaczyć, na którym miejscu w rankingu TDS znajdą się Hokies w tym roku. Virginia Tech będzie prowadzona przez doświadczony zespół, który potrafi zaskakiwać przeciwników. Mimo że Hokies nie powrócili do Top 25 od 2014 roku, w ciągu ostatnich pięciu lat w każdym z tych lat drużyna brała udział w Turnieju NCAA. To może być zapowiedź nadchodzącego sezonu, w którym Virginia Tech będzie chciała się wybić w rankingach TDS w wielkim stylu.

Houston Cougars

Houston Cougars będą chcieli nawiązać do swojego 11 zwycięskiego sezonu z zeszłego roku i stać się stałą drużyną Top 25 w kraju. Prowadzeni przez Merritta Mathiasa, starszego skrzydłowego i środkowego pomocnika, Houston będą chcieli nawiązać do swojego kluczowego zwycięstwa nad Virginia Tech w zeszłym roku. Mathias został uznany graczem roku American Athletic Conference po tym, jak zdobył 11 bramek dla Cougars. Houston nie powróciło do Top 25 od 2010 roku i nie brało udziału w Turnieju NCAA od 2011 roku. Cougars będą chcieli powrócić do Top 25 TDS w 2019 roku.

California Golden Bears

Po raz pierwszy od 2014 roku, California Golden Bears nie będzie prowadzona przez trenera Alexa Pinedę-Starksa. Niedźwiedzie wchodzą do rankingu TDS na 11. miejscu, o jedno miejsce wyżej niż w poprzednim sezonie. W 2019 roku Kalifornia będzie chciała się wybić z rankingu TDS, ale drużyna nie pojawiła się w Top 25 od 2010 roku. Drużyna będzie prowadzona przez starszego napastnika Jordana Morrisa, który w zeszłym sezonie został wybrany do drugiej drużyny All-American. Morris strzelał co najmniej 10 goli w każdym sezonie swojej kariery w Kalifornii.

Ohio State Buckeyes

Ohio State po raz kolejny będzie jedną z najpopularniejszych drużyn w całym futbolu akademickim. Buckeyes, którzy zdobyli trzy z sześciu ostatnich mistrzostw kraju, ponownie będą prowadzeni przez napastniczkę Emily Boyd. W poprzednim sezonie Boyd została uznana za zawodniczkę roku Konferencji Big Ten. Ohio State nie pojawiło się w Top 25 od 2010 roku, ale od 1999 roku drużyna co roku brała udział w turnieju NCAA.

Washington Huskies

Ciekawie będzie zobaczyć, jak Washington Huskies przystosują się do życia bez głównego trenera Jamiego Ludwiga. W zeszłym roku został on uznany trenerem roku Konferencji Pac-12, po tym jak poprowadził drużynę do turnieju NCAA. Interesujące będzie również to, jak drużyna poradzi sobie bez Sydney Smith, która w zeszłym roku została wybrana do pierwszej drużyny All-American. Washington nie znalazł się w Top 25 od 2010 roku i nie uczestniczył w turnieju NCAA od 2001 roku.

Notre Dame Fighting Irish

Po raz drugi z rzędu faworytem przedsezonowych rozgrywek będzie drużyna Notre Dame Fighting Irish. Prowadzeni przez młodszego napastnika Nic Mchanna-Rao i starszego pomocnika Nico Mcleana, Notre Dame po raz kolejny będzie jedną z najbardziej ekscytujących drużyn do oglądania w całym futbolu akademickim. Fighting Irish będą również chcieli przedłużyć swoją passę do siedmiu sezonów z rzędu, w których plasują się w Top 25. Byłoby to pierwsze takie osiągnięcie Notre Dame od 2015 roku.