Borussia Monchengladbach vs 1.FC Köln, wynik spotkania - 3-3

W nietypowym widowisku, które odbyło się w BORUSSIA-PARK, drużyny Borussia Monchengladbach i 1.FC Köln podzieliły się punktami po zaciętym starciu zakończonym remisem 3-3. Mecz ten miał miejsce 2 dni temu, 9 marca o godzinie 14:30, w ramach 25. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Mecz Borussia Monchengladbach - 1.FC Köln: 3-3

Mecz rozpoczął się o godzinie 14:30 na BORUSSIA-PARK w ramach 25. kolejki niemieckiej Bundesligi. Sędzią głównym spotkania był Felix Zwayer z Niemiec. Na murawie zmierzyły się drużyny Borussia Monchengladbach jako gospodarze oraz 1.FC Köln jako goście, obie walcząc o cenne punkty w lidze.

Skrzydłowy F. Alidou już w 7. minucie otworzył wynik spotkania na korzyść gości, asystując przy bramce F. Kainzowi. Pierwsza połowa przyniosła wyrównanie, gdy w 32. minucie F. Honorat strzałem pokonał bramkarza i zapewnił gospodarzom remis.

W drugiej połowie to ponownie F. Alidou był strzelcem, tym razem w 64. minucie, przywracając prowadzenie dla 1.FC Köln. Jednakże Borussia Monchengladbach nie zamierzała się poddać i odpowiedziała szybko. W 71. minucie R. Hack doprowadził do remisu, a zaledwie 2 minuty później ponownie był skuteczny, zdobywając bramkę na 3-2 dla gospodarzy, asystującemu J. Scally'emu.

Kiedy wydawało się, że gospodarze sięgną po zwycięstwo, w 79. minucie D. Downs ustalił wynik na 3-3 na korzyść 1.FC Köln. Emocje sięgnęły zenitu w końcówce meczu, ale żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnej bramki, co przypieczętowało podział punktów.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Zarówno gospodarze, jak i goście zebrały sporo żółtych kartek, co świadczyło o zaciętej grze obu zespołów. Ostrzeżenia otrzymali m.in. Jordan Siebatcheu, Florian Neuhaus czy Julian Weigl po stronie Borussii Monchengladbach oraz Max Finkgrafe, Julian Chabot, Timo Hübers i Eric Martel po stronie 1.FC Köln.

Pomimo wyrównanego pojedynku, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć zwycięskiego gola, co ostatecznie doprowadziło do remisu 3-3. Kibice mogli być świadkami wielu emocji i dynamicznej gry, która towarzyszyła temu starciu. Następne mecze obu drużyn zapowiadają się równie interesująco, gdyż zarówno Borussia Monchengladbach, jak i 1.FC Köln będą chciały udowodnić, że potrafią sięgnąć po pełną pulę punktów.