Mecz VfB Stuttgart kontra Borussia Monchengladbach zakończony wynikiem 4-0 dnia 2024-05-18 13:30

VfB Stuttgart zdominował Borussię Monchengladbach w imponującym stylu, triumfując 4-0 w meczu 34. kolejki Bundesligi, który rozegrano w sobotę, 18 maja na MHPArena. Gospodarze objęli prowadzenie już do przerwy wynikiem 2-0, a później kontynuowali swoją skuteczną grę, dokładając kolejne dwa gole w drugiej połowie. Ten zdecydowany występ Stuttgartu z pewnością zostanie zapamiętany przez kibiców na długo.

Relacja z meczu VfB Stuttgart - Borussia Monchengladbach

W sobotnie popołudnie, 18 maja 2024 roku, na stadionie MHPArena w Stuttgarcie odbyło się ekscytujące starcie 34. kolejki Bundesligi, w którym gospodarze, VfB Stuttgart, zmierzyli się z Borussią Monchengladbach. Spotkanie prowadził sędzia Daniel Schlager z Niemiec.

Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem VfB Stuttgart, którzy pokonali gości z Monchengladbach aż 4:0. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, a kolejne dwie bramki dołożyli w drugiej połowie, nie pozostawiając złudzeń co do swojej dominacji na boisku.

Przebieg meczu

Gospodarze od pierwszych minut meczu wywierali presję na drużynie gości, a ich ofensywne podejście szybko przyniosło efekty. Już w 23. minucie Serhou Guirassy otworzył wynik spotkania, wykorzystując doskonałe podanie od Enocha Millota. Kibice na trybunach MHPArena eksplodowali z radości, gdy piłka wpadła do siatki.

Nie minęło osiem minut, a Guirassy ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem asystował Atakan Karazor, który precyzyjnie dograł piłkę do napastnika Stuttgartu. Wynik 2:0 do przerwy dawał gospodarzom komfort i pewność siebie na dalszą część meczu.

W drugiej połowie Borussia Monchengladbach starała się odrobić straty, ale świetnie zorganizowana defensywa Stuttgartu skutecznie neutralizowała ich ataki. W 56. minucie pierwszą żółtą kartkę dla gości otrzymał Marvin Friedrich, co pokazywało narastającą frustrację w zespole Borussii.

W 75. minucie Serhou Guirassy ponownie dał o sobie znać, asystując przy bramce Jeong Woo-Yeonga. Koreański zawodnik precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości, podnosząc wynik na 3:0. Stadion rozbrzmiewał od dopingujących okrzyków kibiców Stuttgartu.

W 83. minucie było już jasne, że trzy punkty pozostaną w Stuttgarcie. Tym razem Jeong Woo-Yeong odwdzięczył się Guirassiemu za wcześniejszą asystę, podając mu idealnie piłkę, którą Silas Katompa Mvumpa zamienił na czwartą bramkę. Cała drużyna VfB Stuttgart świętowała na murawie.

Goście otrzymali jeszcze jedną żółtą kartkę - w 89. minucie ukarany został Patrick Herrmann. W końcówce meczu na liście ukaranych znalazł się również Deniz Undav z drużyny gospodarzy, który otrzymał żółtą kartkę w 90. minucie.

Podsumowując, VfB Stuttgart zaprezentował wspaniały futbol, dominując na każdym polu gry. Zwycięstwo 4:0 to doskonałe zakończenie sezonu dla gospodarzy, którzy z pewnością mogą być dumni ze swojego występu. Borussia Monchengladbach natomiast będzie musiała szybko wyciągnąć wnioski i przygotować się na kolejne wyzwania.