Handel kryptowalutami i jak wybrać odpowiednią dla siebie kryptowalutę

Handel kryptowalutami stał się bardziej dostępny dla ogółu społeczeństwa niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki brokerom internetowym, takim jak TD Ameritrade i E-Trade, oferującym handel kryptowalutami jako opcję, kupowanie i sprzedawanie walut cyfrowych z własnego domu nigdy nie było prostsze. Coraz więcej osób dostrzega potencjał kryptowalut jako długoterminowej inwestycji lub źródła dochodu, a nie tylko jednorazowej nowości, która szybko zniknie w zapomnieniu. W wiadomości kryptowaluty wyjaśnimy, czym jest kryptowaluta, dlaczego istnieje i jak można w nią inwestować i zarabiać pieniądze. Omówimy również różne rodzaje dostępnych kryptowalut i kilka przykładów renomowanych giełd, na których można kupić, sprzedać lub handlować różnymi monetami.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to cyfrowa lub wirtualna waluta, której tworzenie jest kontrolowane przez techniki szyfrowania. Dzięki temu zabezpieczeniu kryptowaluta jest trudna do podrobienia. Cechą charakterystyczną kryptowaluty i prawdopodobnie jej najbardziej ujmującym urokiem jest jej organiczny charakter; nie jest ona emitowana przez żaden rząd, osobę lub podmiot i nie jest poparta żadnymi innymi aktywami materialnymi. Powodem istnienia kryptowalut jest rozwiązanie problemu, który jest nieodłącznym elementem systemów scentralizowanych.

Obecnie banki i instytucje finansowe są odpowiedzialne za wszystkie transakcje, inwestycje i pożyczki. Co więcej, mają one pozwolenie na zamrożenie twoich aktywów w dowolnym momencie, po prostu naciskając kilka przycisków na komputerze. Ponieważ nie możesz swobodnie przenosić pieniędzy między instytucjami, masz ograniczone możliwości wydawania swoich zarobków, nawet jeśli jesteś klientem renomowanej firmy, takiej jak Bank of America.

Dlaczego kryptowaluta istnieje?

Kryptowaluty zostały stworzone, aby uczynić transakcje finansowe bardziej wydajnymi i mniej kosztownymi, a jednocześnie umożliwić osobom fizycznym ominięcie banków lub innych instytucji finansowych. Kryptowaluta to forma cyfrowej lub wirtualnej waluty, która została zaprojektowana do pracy jako środek wymiany.

Kryptowaluty wykorzystują kryptografię (proces przekształcania czytelnych informacji w prawie niemożliwy do złamania kod) do śledzenia i weryfikacji transakcji. Kryptowaluty istnieją od dziesięcioleci, ale w ciągu ostatnich kilku lat naprawdę nabrały rozpędu. Pierwsza waluta cyfrowa, Bitcoin, została stworzona w 2009 roku. Od tego czasu pojawiło się wiele innych kryptowalut jako cyfrowe aktywa, którymi można handlować online.